Залізний купорос
30
Серпень
2016

zheleznyj-kuporos-primenenie-v-sadovodstve_2_1

Залізний купорос (закисного заліза сульфат гептагідрат, залізо сірчанокисле семиводне, ферум-ІІ-сульфат гептагідрат), кристалогідрат, молекулярна формула FeSO4×7H2O – неорганічна речовина, кристалічний порошок зеленувато-блакитного (бірюзового) кольору. Активна речовина становить у ньому близько 53 %. Добре розчиняється в холодній воді. Розчинність у воді знижується із зростанням температури водного розчину. На повітрі вивітрюється, втрачає кристалізаційну воду і повільно окислюється киснем, перетворюючись в сульфат-гідроксид окисного заліза (ІІІ): Fe(OH)SO4. Температура плавлення кристалів 400⁰С. Несумісний з білками.
Відомо традиційне використання залізного купоросу як фунгіциду, інсектициду та мікродобрива садівниками, виноградарями та городниками в своїх господарствах, а саме для:
– весняної та осінньої обробки стовбурів фруктових дерев (при нестачі мікроелементів заліза та сірки для яблунь, груш, слив, вишні);
– обробки садових культур від лишайників, моху, грибкових спор;
– боротьби зі шкідливими комахами (наприклад, яблуневою мідяницею) та їх личинками, слимаками;
– профілактичної обробки винограду;
– лікування плямистості троянд;
– загального підживлення рослин (як каталізатор в утворені хлорофілу);
– хімічної меліорації грунту;
– позакореневого підживлення овочів у теплицях та відкритому грунті (томатів, картоплі, всіх видів капусти);
– заліковування ран на деревах;
– обробки стін підвалів та овочесховищ;
– позбавлення від побутового грибку.
Залізний купорос застосовують в хімічній промисловості, для виготовлення хімічних реактивів (як відновник), в текстильній промисловості (в якості протрави), в кольоровій металургії, як компонент електролізу в гальванотехніці, в шкіряній промисловості для забарвлення шкір, для отримання пігментів, мінеральних фарб (берлінська лазур). Використовують його при виготовлені будівельних плит, для очищення промислових та стічних вод від хромових та ціаністих солей, в енергетиці, в інших сферах народного господарства як осушувач газів. Придатний для теплової ізоляції хімічної апаратури.
Негорючий, пожежобезпечний та вибухобезпечний.

За ступенем впливу на організм людини залізний купорос відноситься до речовин 3-го класу токсичності.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

Lichen on branches of a tree, shallow depth of field

  • 4320 View
  • Comments are closed.