Цинк хлористий
21
Жовтень
2016

hloryd-tsynku

Цинк хлористий (хлорид або дихлорид цинку, паяльна кислота, цинкове масло), ZnCl2 – білий кристалічний порошок, безводний, але дуже гігроскопічний, без запаху, не горючий.
Температура плавлення 318⁰С, температура кипіння 732⁰С, добре розчиняється у воді. Показник розчинності залежить від температури: при 20⁰С розчинність ZnCl2 у воді становить 79,8 %, при 100⁰С в 100 грамах води можна розчинити 614 грамів ZnCl2. Наряду із водою хорошими розчинниками для хлорида цинку є ацетон, метиловий і етиловий спирти, діетиловий ефір, гліцерин. Концентровані розчини мають кисле середовище, так як в результаті гідролізу у воді присутні іони водню (Н+).
Природних мінералів з таким хімічним складом невідомо, окрім дуже рідкісного мінералу симонколеїту Zn5(OH)8Cl2×H2O.
Промисловий синтез хлористого цинку полягає в реакції соляної кислоти з обпаленою рудою та іншою цинковмісною вторсировиною. Після цього матеріал очищують за допомогою сублімації.
В залежності від ступеню очистки класифікується на «ч.д.а.» (чистий для аналізів), «ч» (чистий), «тех» (технічний).
Цинк хлористий використовується для підвищення густини води, як рідина для глушіння свердловин і очищення нафти, має широке застосування в текстильній обробці, в металургії, в хімічному синтезі (наприклад, отримання ваніліну, цианістого цинку, активованого вугілля), в органічному синтезі (для алкілування, ацилювання), в якості електроліту і носія катіонів цинку в електрохімічних процесах гальванічного покриття цинком (холодне цинкування, слабокисле середовище гальванічних ванн). Хлорид цинку входить в склад пастоподібного флюсу для пайки нержавіючої сталі твердими припоями.
У пожежній сфері за допомогою хлористого цинку створюють матеріали і засоби, стійкі до вогню: текстиль, піна, картон.
Також за участю хлорида цинку відбувається виготовлення гальванічних батарейок, створення зубного цементу, друк на ситцевих тканинах, фібровиробництво, антисептична обробка деревини (наприклад, залізнодорожних шпал), аналітичне вивчення складу вугільних проб.
Токсичний при вдиханні, при попаданні на шкіру та слизові, викликає хімічні опіки, тому з ZnCl2 треба працювати, використовуючи засоби захисту. Класифікація ЄС: Шкідливий (Хn). Їдкий (С). Небезпечний для навколишнього середовища (N).

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

hloryd-tsynka-2

  • 1317 View
  • Comments are closed.