Сурик свинцевий
06
Червень
2017

cурік свинцевий порошок

Свинцевий сурик (ортоплюмбат свинцю), хімічна формула Pb3O4 – змішаний оксид однієї молекули окису 4-х валентного свинцю і двох молекул оксиду 2-х валентного свинцю (закис свинцю, або глет): PbO2×2PbO. Дрібнокристалічний порошок насиченого помаранчево-червоного або червоно-коричневого кольору з високою щільністю, питома вага сухого порошку не менше 9100 кг/м3. Кристали сурика свинцевого мають будову, характерну для тетрагонального типу сингонії кристалічної гратки (середня категорія групування елементів симетрії кристалу). Тому ця речовина хімічно стійка, не розкладається при нагріванні, нерозчинна у воді. Температура плавлення 830⁰С.
Використовується в якості пігменту та антикорозійної основи у виготовленні фарби, деколи – як наповнювач при виробництві гумових виробів та пластиків.
Сталеві конструкції, покриті фарбами на основі свинцевого сурика, не піддаються впливу атмосферних опадів, а також дії корозії навіть у морській воді. Проте, в більшості країн виробництво фарб зі свинцевого сурика обмежене через його токсичність. Він знайшов своє застосування як сикатив, каталізатор хімічних процесів, компонент свинцевих замазок, в деяких видах керамічних полив (глазурі).
Сурик свинцевий застосовується у скловарінні різних видів продукції, а саме:
– виробництві кришталю,
– виробництві оптичного скла,
– виробництві радіаційного та захисного скла.
Важливе значення свинцевий сурик має у виробництві термітних вибухових речовин. Одним із секторів його використання є застосування для захисту від гамма-випромінювання.
Сурик свинцевий пожежобезпечний та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм людини відноситься до речовин 1-го класу небезпеки.
Зберігається в упакованому вигляді в закритих складських приміщеннях при температурі навколишнього середовища від -40⁰С до +40⁰С.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

cурік 2

  • 847 View
  • Comments are closed.