Щавлева кислота
31
Березень
2016

ЩАВЛЕВА

Щавлева кислота (етандіонова або оксалатна кислота), С2Н2О4– насичена дикарбонова кислота. Температура плавлення 190⁰С, температура спалаху 166⁰С, температура розкладання від 100⁰С до 130⁰С, температура сублімації 125⁰С. Належить до сильних органічних кислот. По силі дії перевищує оцтову кислоту в 10000 разів.
Гігроскопічні безколірні кристали (в масі мають білий колір), візуально подібні до цукру, легко розчинні у воді (90 г/л), малорозчинні в етиловому спирті та діетиловому ефірі, нерозчинні у хлороформі, петролейному ефірі та бензолі. Солі та ефіри щавлевої кислоти називають оксалатами. Щавлева кислота утворює кислі та середні ефіри, аміди, хлорангідрид.
В природі зустрічається у вільному стані в наступних рослинах та продуктах харчування: бегонії, конюшині, папоротниках, водоростях, пшеничних висівках, щавлі та шпинаті, лаймі та ревені, томатах, сої, горіхах, бобах какао, плодах агрусу, карамболи, ожини та червоної смородини, а також в спаржі, баклажанах, коренях пастернаку та в інших сирих овочах зеленого кольору (кабачки, цибуля-порей).
Щавлева кислота використовується:
– в органічному синтезі для виробництва пластмас, барвників, чорнила;
– в лісохімічній галузі (для підсочки дерев), а також у виробництві різних смол;
– в хімічній металургії: гальванотехніці, при травлені металів, для очищення від іржі, накипу та оксидів;
– у виробництві гумо-технічних виробів як антискорчинг: для уповільнення вулканізації, або перешкоджання самовулканізації;
– у виробництві препаратів побутової хімії та синтетичних миючих засобів, у тому числі для зниження жорсткості води, усунення накипу, в якості відбілюючого та дезінфікуючого засобу, для очищення та видалення сечового каменю, іржі;
– у системах очищення води (хімічний спосіб очищення та пом’якшення води, очищення теплоносіїв на АЕС);
– в аналітичній хімії для визначення рідкоземельних елементів;
– в мікроскопії в якості відбілювача зрізів;
– в текстильній та шкіряній промисловостях для фарбування вовни та шовку, дублення шкіри;
– в медицині, у виробництві фармацевтичних та косметичних засобів;
– у бджолярстві: як високоефективний засіб від кліща, для боротьби з вароатозом (варрозом) медоносних бджіл.
Технічна щавлева кислота – горюча речовина, в стані пилу вибухонебезпечна та пожежонебезпечна. За ступенем впливу на організм людини відноситься до речовин 3-го класу небезпеки.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

щавлева кислота

  • 2702 View
  • Comments are closed.