Пом’якшувач АСПГ
02
Листопад
2017

рубракс

Асфальтено-смолистий пом’якшувач гранульований АСПГ (інша початкова назва рубракс) – дрібнозернистий сипкий бітумний матеріал, на поверхню якого нанесено каолін (АСПГ-2) або технічний вуглець-сажа (АСПГ-1) для досягнення рухомості, сипкості. Густина АСПГ знаходиться в межах 990-1040 кг/м3. Добре розчиняється у хлороформі (89 %), частково в бензині (69 %), трихлоретилаті, сірковуглеці. Різниця у розчинностях пов’язана з тим, що пом’якшувач – окислений бітумний продукт, який містить луг, тому краще розчиняється в полярному хлороформі, ніж у неполярному бензині. Визначити розчинність пом’якшувача в інших, більш важких нафтопродуктах і у нафті не є можливим через те, що отриманий розчин не проходить через подвійний обеззолений фільтр. При температурі 20⁰С досліджено ступінь набухання пом’якшувача у нафтопродуктах і нафті з відповідними густинами: у бензині – 743 кг/м3, у газоконденсаті – 737 кг /м3, дизпальному – 813 кг/м3, легкій нафті – 817 кг/м3. Хімічний склад: асфальтени 38,7-40,4 %; смоли 26,4-24,3 %; оливи 31,7-35,3 %; сірка 0,6-0,8 %; парафін 0,4-0,6 %; зола 0,2-0,3 %; водорозчинні кислоти і луги відсутні.

Пом’якшувач АСПГ отримують шляхом окислення залишкових продуктів після прямої перегонки анастасіївської нафти IV горизонту. Якість сировини для виробництва пом’якшувача АСПГ регламентовано вимогами ТУ 38 УССР 201-193-78. Технічні характеристики наступні: температура розм’якшення з технічним вуглецем, з каоліном – в межах 115-130⁰С, температура плавлення у межах 125-135⁰С, рухомість у процесі затарювання не менше 65×10-1 мм. «Сухий» пом’якшувач при температурах 45-100⁰С утворює малорухомий низькопроникний (пластична маса) шар, який утворюється за температур 70-90⁰С.

Пом’якшувач є хімічно та фізично інертним до води та водних розчинів речовин, що застосовуються з метою підвищення нафтовидобутку: розчини 10 % концентрації поверхнево-активних речовин (ПАР), 1 % концентрації поліакріламіда (ПАА), 3 % концентрації гідроксиду (їдкий натр) і силікату (рідке скло) натрію; концентрована (99 %) сірчана кислота та двоокис вуглецю (газ, карбонізована вода). Пом’якшувач не розчиняється в міцелярних розчинах на водній основі («Карпатол-2»), в міцелярних розчинах із зовнішньою вуглеводневою фазою (нафтоводяна мікроемульсія) має місце часткове його розчинення (залежить від складу вуглеводневої рідини як вуглеводневої фази).

Температура середовища, при якій можна проводити зберігання і дозування пом’якшувача, не повинна перевищувати 40⁰С, так як при вищих температурах він злежується. Температурні умові середовища, в якому проводиться тампонування пом’якшувачем, в значній мірі будуть впливати на міцнісні характеристики тампонувального матеріалу. Тампонувальний матеріал на основі гранульованого пом’якшувача втрачає свої міцнісні властивості при температурі понад 90⁰С.

Пом’якшувач АСПГ застосовується в гумовотехнічній і шинній промисловості, для закупорювання високопроникних каналів і тріщин у нафтовидобутку, у виготовленні адгезійних клеїв-розплавів для ізоляційних покриттів та ізоляційних екструдованих поліетиленових покриттів при антикорозійному захисті сталевих трубопроводів (наноситься за енергозберігаючою технологією).
Упаковка по 20 кг, 25 кг, 30 кг в чотиришарові паперові мішки з внутрішнім шаром із антиадгезійного паперу для нафтового бітуму.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

шинна пром-ть

  • 1047 View
  • Comments are closed.