Поліетиленгліколь (ПЕГ)
05
Квітень
2016

peh-5

Поліетиленгліколь ПЕГ- 400, 1500, 4000, 6000 (макрогол, поліетиленоксид, ПЕО), Н-СН2-(СН2-О-СН2)n-СН2-ОН – полімер етиленгліколю. Залежно від середньої молекулярної маси полімеру (ступені оксиетилування) – в’язка , гелеподібна рідина або тверда речовина. Нетоксичні. Добре розчиняються у воді. Розчинність суттєво падає із збільшенням молекулярної маси полімера. Поліетиленгліколі також розчинні в багатьох органічних розчинниках: бензолі, чотирьоххлористому вуглеці, хлороформі, диметилформаміді, ацетонітрилі. Температура плавлення залежить від молекулярної маси; температура спалаху від 182⁰С до 287⁰С в залежності від марки ПЕГ. Має властивості неіоногенних поверхнево-активних речовин.
В харчовій/фармацевтичній промисловостях використовується як харчова добавка Е1521.
Виконує функції гелеутворювача, загущувача, стабілізатора, емульгатора.
Завдяки таким властивостям ПЕГ можуть використовувати при виробництві спирту і молока в якості піногасника. Ця субстанція входить в склад столових підсолоджувачів, жуйок, харчових ароматизаторів, біологічно-активних добавок, в глазурі, які , запобігають псуванню фруктів, упаковочних матеріалів.
У фармацевтиці і ветеринарії використовується для виготовлення таблеток, суппозиторій, мазей та інших лікувальних і профілактичних засобів. Широке застосування ПЕГ марок 400 і 1500 знайшов у косметичній сфері. Його добавляють у лосьони, шампуні, мило, зубні пасти, засоби для ванн, для бриття, дезодоранти, кондиціонери для волосся, різні маски.
ПЕГ входить в склад водорозчинних плівок, які використовують з метою упаковки фарбів. В синтезі біохімічних препаратів ПЕГ використовують як кріопротектор для рослин – основа регулятора їх зросту. В хімічній сфері застосовують як текстильно-допоміжну речовину, як олігомер у виробництві поліуретанів, як загусник латексів, для одержання неіоногенних поверхнево-активних речовин (ПАР), при виготовлені форм для кераміки/порошкової металургії/лиття як зв’язуючу і стабілізуючу форму виробу. Для виготовлення деяких видів гумово-технічних виробів (ГТВ) використовують високомолекулярні ПЕГ марок 4000, 6000. Застосування їх у рецептурі виготовлення ГТВ покращує адгезивні властивості готових виробів.

ПЕГ2

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

  • 1394 View
  • Comments are closed.