Мурашина кислота
17
Січень
2017

мурашина кислота2

Мурашина кислота (метанова кислота, утворені солі – форміати), НСООН – перший представник ряду карбонових кислот. Безбарвна прозора рідина з різким запахом, температура плавлення 8,4⁰С, температура кипіння 100,8⁰С. Розчиняється у воді в будь-яких пропорціях, розчинна у бензолі, гліцерині, ацетоні, толуолі.
В природі міститься у виділеннях залоз мурашок та інших комах, їдких виділеннях бджіл, в деяких рослинах (наприклад, у листі кропиви, в хвої ялини чи сосни).
Синтетичну мурашину кислоту як добавку Е 236 одержують різними хімічними технологіями. Найпоширеніший промисловий метод отримання – це реакція монооксиду вуглецю з гідроксидом натрію. Окрім того, мурашину кислоту можливо отримати окисленням метанолу та розкладанням гліцеринових ефірів щавлевої кислоти. Е 236 також може бути побічним продуктом виробництва оцтової кислоти.
Галузі застосування мурашиної кислоти наступні :
– в сільськогосподарській промисловості в якості консервуючого та антибактеріального агенту при заготівлі корму;
– у ветеринарії як антибіотична добавка при випоюванні телят для запобігання колібактеріозу, а також при лікуванні та профілактиці диспепсії;
– у бджільництві як дезінфікуючий засіб для боротьби з паразитами;
– у фармацевтиці (наприклад, для виготовлення лікувальних протиревматичних мазей);
– в косметології (наприклад, в кремах для епіляції);
– у хімічній промисловості як відновник при синтезі органічних речовин (наприклад, щавлевої кислоти), як розчинник для фарб, гуми;
– в текстильній промисловості при протравному фарбуванні вовни та в якості відбілювача під час дублення шкіри.

Мурашина кислота викликає опіки на шкірі. Але не чинить істотного негативного впливу на здоров’я та самопочуття людини, тому не є життєво-небезпечною речовиною. Швидко переробляється і виводиться з організму. Відповідно до характеристик і по ступеню дії на організм людини відноситься до 1-го класу небезпеки хімічних речовин.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

  • 5428 View
  • Comments are closed.