Меламін (1,3,5-триазино-2,4,6-триамін), емпірична формула C3H6N6 – органічний луг, тример ціанаміду. Білий кристалічний порошок, малорозчинний у воді, нерозчинний в органічних розчинниках, з кислотами утворює солі, які розкладаються при нагріванні. Температура плавлення меламіну +364 ̊С з розкладанням. Дуже важливий сировинний напівпродукт промисловості пластмас. Одержувані на його основі меламіно-формальдегідні смоли (МФС) широко застосовуються в деревообробній та меблевій промисловостях, для виготовлення ламінованих плит.
МФС вигідно відрізняються від фенол-формальдегідної та карбамід-формальдегідної смоли більшою теплостійкістю, світлостійкістю, екологічністю та іншими споживчими якостями. Їх застосування призводить до повної відсутності як фенолів, так і формальдегіда в процесі використання виробів, які містять вказані смоли.
Одержують меламін з сечовини, або карбаміду СО(NH2)2 при 350-450 ̊С і тиску 50-200 МПа; раніше одержували з диціанаміду (NH2CN)2 при температурі 180-500 ̊С і тиску 4-20 МПа.
Меламін застосовують не тільки для одержання меламіно-формальдегідних смол, але й дубителів, інгібіторів корозії, гербіцидів, гексахлормеламіна (дегазуючої речовини), поролона, вогнезахисних фарбів, деяких видів гумово-технічної та кабельної продукції. Його застосовують також для одержання синтетичних смол та клеїв, деяких пластмасових виробів, в якості тепло- та суперпластифікатора для бетона.
Не вважається небезпечним при використовуванні з метою декоративного оздоблення, а також для виробів нехарчової продукції.
Об’єм світового виробництва меламіну в 2007 році сягнув більше 1 млн тон.
Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.