Крохмаль картопляний (за хімічним складом та структурою відноситься до вуглеводів: рослинних високомолекулярних полісахаридів, до складу яких входить амілоза 20% та амілопектин 80%), емпірична формула (С6Н10О5)n. Мономером крохмалю є глюкоза. Однорідний, переважно білий порошок без грудочок і крупинок, без сторонніх запахів і присмаку, не хрумтить при розжовуванні. Аморфний і дуже гігроскопічний.
Зазвичай містить від 10% до 20% зв’язаної води, яку можна видалити висушуванням при 100-110 ̊С. Розчиняється в холодних соляній, трихлороцтовій та сульфосаліциловій кислотах, водних розчинах CaCl2, ZnCl2, MgCl2, лугах, гліцерині, формаміді. Нерозчинний у холодній воді, ефірі, спирті. У гарячій воді набухає і утворює колоїдний розчин, при охолодженні якого утворюється стійкий гель – крохмальний клейстер. При набуханні здатний поглинути 37,1% води. Із розчином йоду дає насичено-синє забарвлення (амілоза дає синє забарвлення, амілопектин – від червоного до фіолетового). Реакція з йодом дає змогу виявити навіть мільйонну частинку крохмалю в розчині. Температура клейстеризації картопляного крохмалю становить 65 ̊С. Процес клейстеризації є незворотнім.
Під дією ферментів або нагріванням з кислотами піддається гідролізу. Температура самозаймання 410 ̊С.
В харчовій галузі використовується як загущувач Е1400.
Речовина відноситься до категорії стабілізаторів, що складається з білкових компонентів. Склад крохмалю картопляного представлений також різними мінералами (наприклад, калієм у великій кількості), вітамінними речовинами, харчовими волокнами, а також 0,6% вищих жирних кислот (пальмітинова, стеаринова).
Для організму людини крохмаль поряд із сахарозою служить основним постачальником вуглеводів – одного з найважливіших компонентів їжі. Під дією ферментів крохмаль гідролізується до глюкози, яка окислюється в клітинах до вуглекислого газу і води з виділенням енергії, необхідної для функціонування організму. Відомо, що крохмаль активізує обмін жовчних кислот, сприяє зниженню рівня холестерину у сироватці крові людини, має властивість її розріджувати, знижувати цукор, підвищувати сприйнятливість до інсулінового гормону.
Виготовляється з клітин бульб картоплі. Крохмаль найбільш легко витягується з картоплі і значно важче з іншої рослинної сировини, де присутні білки. З нього виготовляють декстрини, патоку, глюкозу та інші продукти, які широко застосовують у виготовлені борошняних кондитерських виробів.
Картопляний крохмаль виробляють чотирьох cортів:
- екстра і вищий сорт – білий порошок з кристалічним блиском;
- перший сорт – білий порошок без відтінку;
- другий сорт – порошок з сіруватим відтінком.
Використовують для виробництва більш як 500 найменувань продукції різних галузей промисловості: харчової (кондитерські вироби, випічка, десерти, неймовірної легкості та ніжності смаку креми, кулінарія, ковбасні вироби, деякі марки майонезів, кетчупів, соусів), паперової, текстильної, деревообробної, будівельної, керамічної, хімічної, нафтохімічної та нафтогазовидобувної, фармацевтичних та ветеринарних препаратів, а також косметичної індустрії.
Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.