Кальцинована сода
12
Квітень
2016

кальцинована сода

Кальцинована сода (карбонат натрію, натрій вуглекислий), Na2CO3 – кристалічний порошок, добре розчинний у воді. Температура плавлення 851 0С, температура кипіння 1600 0С, добре розчиняється у воді. Пожежо- та вибухобезпечна, за ступенем впливу на організм людини відноситься до речовин 3-го класу небезпеки. Водний розчин має лужне середовище, рН від 10 до 11.

Сода кальцинована застосовується тільки в технічних цілях. Міжнародна назва: sodium carbonate.

Належить до найважливіших хімічних продуктів. Технічна кальцинована сода виготовляється марки А (для виробництва електровакуумного скла) і марки Б (використовується в хімічній, металургійній, нафтовій, текстильній, паперово-целюлозній, скляній, керамічній, миловарній галузях промисловості, для  отримання різних солей натрію).

У домашніх умовах та побуті – це універсальний чистячий/поліруючий, пральний та водопом’якшуючий засіб, а також компонент для усунення накипу.

Кальцинована сода являє собою розсипчастий, без грудок порошок. Термін придатності 5 років, за умови зберігання в спеціальних упаковках. Вона активно поглинає з повітря вологу і діоксид вуглецю, якщо знаходиться відкритою. У вологій атмосфері при контакті з повітрям злежується, втрачає свої властивості.

У домашніх умовах після розкриття упаковки найкраще зберігати кальциновану соду в скляній тарі, закритою пластиковою кришкою. Банку обов’язково підписують, щоб не сплутати її з харчовими продуктами.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

  • 1085 View
  • Comments are closed.