Калій хлористий
27
Жовтень
2016

hloryd-kaliyu-3

Калій хлористий (хлорид калію, калієва сіль соляної кислоти), КCl – білий кристалічний порошок без запаху, дуже гігроскопічний і схильний до злежування при зберіганні.
Температура плавлення 776⁰С, температура кипіння більше 1407⁰С, добре розчиняється у воді. Розчинність хлориду калію у воді значно збільшується з підвищенням температури. У природі калій хлористий зустрічається у вигляді мінералів сильвіна КСl – найбільш поширеного серед калійних солей; карналіта КСl×MgCl2×6H2O; каїніта KCl×MgSO4×3H2O, а також входить до складу сильвініту (галіт-сильвін: nNaCl+mKCl).
Промисловий хлористий калій є продуктом збагачення сильвінітової руди і, залежно від способу збагачення, при однаковому хімічному складі має різні відтінки/забарвлення: сіруватий при галургічному збагаченні, рожевий при флотаційному способі збагачення. В залежності від ступеня очистки класифікується на «х.ч.» (хімічно чистий), «ч.д.а.» (чистий для аналізів), «ч.» (чистий), «тех.» (технічний: гранульований 1-й і 2-й сорт; дрібний 1-й і 2-й сорт).
Широко застосовується в сільському господарстві як калійне добриво. Ефективно використовується восени при основному внесенні під цукрові буряки та озиму пшеницю. Служить сировиною для одержання гідроксиду калію (методом електролізу), інших сполук калію. В якості електроліту використовують в електрохімічних гальванічних процесах (кисле/слабокисле середовище гальванічних ванн). Призначається для виробництва замінників шкіри, синтетичного каучуку, хлібопекарських та інших кормових дріжджів, для виробництва лікувально-профілактичної солі (без антизлежувача).
У медицині застосовується при порушенні серцевого ритму, інтоксикації після введення серцевих глікозидів та діуретиків, при нестачі калію в організмі, так як калій – основний внутрішньоклітинний іон, що грає важливу роль у регулюванні функцій організму.
Хлорид калію не горючий, пожежо- і вибухобезпечний. За ступенем впливу на організм людини відноситься до речовин 3-го класу небезпеки. Не утворює токсичних сполук у повітряному середовищі. Не відноситься до корозійних речовин.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

hloryd-kaliya

  • 1075 View
  • Comments are closed.