Хлорне вапно
21
Березень
2016

gipohlorid

Хлорне вапно (білильне вапно, хлорка), умовна молекулярна формула CaОСl2 – технічна суміш, представлена наявністю основних складових: гіпохлориту кальцію, хлориду та гідроксиду кальцію з варійованим вмістом води. Проте, речовина представляє собою комплекси солей, гідроксиду кальцію та кристалів води.

Хлорне вапно має вигляд білого або жовтуватого аморфного порошку з характерним запахом хлору, гігроскопічний. Температура плавлення 100⁰С. Є нестійкою хімічною сполукою, швидко розкладається під дією вуглекислоти, вологи, світла, високої температури. Розчинний у воді, але прозорий розчин не утворює, дає стійку лужну суспензію. Не розчиняється в органічних розчинниках, але при контакті з ними може викликати їх загоряння. Має корозійні властивості.

сновне призначення – відбілювач та сильно діючий дезінфікуючий засіб, який на 99% ліквідовує різні віруси, бактерії, мікроби. Вибілююча і дезінфікуюча дії хлорного вапна ґрунтуються на тому, що під впливом CO2 повітря і води (карбонатної кислоти) гіпохлорит в розчині розкладається з виділенням гіпохлоритної кислоти, яка, в свою чергу, теж розкладається і в момент розкладу утворює атомарний кисень, який руйнує забарвлюючі речовини та вбиває бактерії. Застосовують для знезараження побутових, промислових та стічних вод, дезінфекції закладів громадського харчування, лікувальних медичних закладів та інших громадських приміщень. Може використовуватись при відбілюванні тканин в текстильній промисловості та целюлози в паперовій галузі промисловості, а також в деяких хімічних виробництвах для одержання хлороформу, хлорпікрину. В металургії використовується для отримання кремнію і таких тугоплавких кольорових металів як тантал, ніобій, інші.

10%-й водний розчин хлорного вапна застосовують при дезінфекції тваринницьких ферм і птахокомбінатів, в якості дегазаційного засобу для знезараження грунту біля зерносховищ від амбарних шкідників. Обробку фермерських приміщень проводять водним розчином хлорного вапна з метою профілактики та знешкодження різноманітних небезпечних захворювань у тварин та птахів, як то ящур, бруцельоз, чума у свиней тощо.

В залежності від способу одержання хлорне вапно випускають двох марок: марка А, марка Б. Хлорне вапно марки А одержують хлоруванням гашеного вапна в киплячому шарі. Хлорне вапно марки Б одержують хлоруванням гідратного вапна (гашеного вапна) в апаратах безперервної дії – механічних поличних камерах Бакмана.

Якість хлорного вапна визначається вмістом у ньому активного хлору, тобто хлору, який виділяється при дії на хлорне вапно кислот. Хлорне вапно може мати вміст активного хлору 26% – другий сорт, активного хлору 32% – перший сорт, активного хлору 35% і більше – вищий сорт.

Вибухає при взаємодії з нафтопродуктами, при ударі, терті. Ємності можуть вибухати при нагріванні. Пил хлорного вапна та активний хлор, який виділяється, по ступені дії на організм людини відносяться до речовин 2-го класу небезпеки.

вапно (1)

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

  • 3042 View
  • Comments are closed.