Діафен
30
Листопад
2017

діафен

Діафен ФП (IPPD), або Діафен 4010 NA, по сучасній міжнародній номенклатурі IUPAC назва N-феніл-N1-ізопропіл-пара-фенілендіамін, хімічна формула C15H18N2 – лускоподібні гранули від сіро-червоного до червоно-коричневого кольору. Високоефективний антиоксидант, антиозонант, противтомлювач. Відноситься до просторово-утруднених амінів. Початкова температура плавлення 70⁰С. Остаточна температура плавлення 80,5⁰С. При нагріванні більше 100⁰С може загорітись. Температура кипіння 166⁰С. Температура розкладу 175⁰С. Запах їдкий. Легко розчиняється в бензолі, чотирихлористому вуглеці, етилацетаті, ацетоні, метиленхлориді та розчинах кислот. Розчиняється в етиловому спирті. Нерозчинний у воді. Значення рН=9,3 в розрахунку на 10 грамів/літр водної суспензії. Негорючий при нормальних умовах зберігання: температурі 20 ̊С, атмосферному тиску 760 мм ртутного ст., 101325 Па.
Виявляє стабільність при зберіганні в закритій тарі. При контакті з повітрям проявляє легколетючість.
Збільшує схильність до підвулканізації та швидкість вулканізації сумішей на основі каучуку загального призначення та поліхлоропрену. Частково підвищує жорсткість суміші.
Набув широкої популярності в якості стабілізатора гуми на основі натурального та синтетичного каучуку, функціонуючого в умовах динамічної та статичної деформації. Застосовується у виробництві шин, привідних ременів, рукавів, гумового взуття та кабельної гуми, інших гумотехнічних виробів.
Переважно застосовується в темній гумі. При денному світлі зафарбовує гуму та контактуючі з нею матеріали. Не втрачає свій колір при додаванні до 2,0-2,5 вагових частин від загальної маси. Добре захищає гуму від світло-окисного та тепло-окисного старіння, теплового руйнування.
Використання діафену ФП (IPPD) в індивідуальному виді не призводить до значного підвищення втомної витривалості гуми. Значне підвищення цього технічного показника гуми проявляється при введенні в гумову масу діафену ФП (IPPD) в комбінації з сантофлексом, ацетонанілом, неозоном (нафтамом).
За рахунок своїх високих експлуатаційних характеристик та дії широкого спектру діафен ФП (IPPD) добре проявляє себе у виробництві пластмас. Відмінний і дуже ефективний стабілізатор якості поліетилену, поліамідів, полістиролу.
Використовується в моторному та ракетному пальному як інгібітор смолоутворення, а також як стабілізатор етилованого бензину.
Може викликати сенсибілізацію при попаданні на шкіру людини. Токсичний для водоймищ, може виявляти довготривалу негативну дію у водному середовищі.

діафен, фото

  • 812 View
  • Comments are closed.