Вуглеамонійна сіль
16
Березень
2016

амоняк 2

Амоній вуглекислий кислий (гідрокарбонат амонію, вуглеамонійна сіль, амоняк), NH4HCO3 – білий кристалічний порошок з характерним запахом нашатирного спирту, на повітрі при температурі 36 ̊С і вище легко розкладається на аміак, діоксид вуглецю і воду з падінням температури (ендотермічний процес). Швидкість розкладання цієї речовини значною мірою залежить від її вологості. Питома вага 1,58 г/см3, температура плавлення 106 ̊С під тиском.

Амоняк добре розчиняється у воді (17,5% при температурі 20 ̊С) з отриманням слаболужного розчину, не розчиняється в етанолі та ацетоні.

Використовується в основному в харчовій промисловості як харчова добавка Е503: в кондитерській галузі в якості розпушувача тіста (в хлібі, в бісквітах), для виробництва інших хлібобулочних виробів (печиво, крекери, домашня випічка) в доповненні до харчової соди; у виноробстві – як прискорювач ферментації в процесі бродіння сировини. Часто застосовують в медицині, у фармакології при виробництві сиропів від кашлю, нашатирного спирту, вітамінів; в косметології у складі декоративної косметики, як стабілізатор яскравості кольору. Практикується використання в текстильній промисловості при фарбування тканини, а також в аналітичній хімії як хімічний реактив: для буферизації розчинів, для високоефективної рідинної хроматографії. Цю речовину деколи додають до складу вогнегаcних сумішей.

Солі вуглеамонійні використовуються в сільському господарстві як добриво (особливо ефективні під картоплю, овочеві та кормові культури), а також як консервант кормів.

Вуглеамонійні солі не утворюють токсичних сполук у повітряному середовищі та стічних водах у присутності інших речовин. За ступенем впливу на організм людини відносяться до 4-го класу небезпеки.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

  • 2589 View
  • Comments are closed.