Аеросил
18
Березень
2016

pirohennyj-kremnezem

Аеросил (пірогенний кремнезем, діоксид кремнію, двоокис кремнію), (SiO2)n  – надзвичайно легкий голубувато-білий пухкий порошок, без запаху та смаку.  Не любить вологи.  Масова частка основної речовини SiO2 не менше 99,9 %. Температура плавлення  1710  ̊С, температура кипіння  2950  ̊С.

Має високий показник площі питомої поверхні: від 175 м2/г до  380 м2/г. В залежності від нього поділяється  на марки  А175,  А200, А300,  А380, а також модифікований марок АМ-1-175, АМ-1-300. Чим вища марка аеросилу, тим більший показник площі питомої поверхні даної субстанції. На відміну від інших кремнеземових хімічних сполук (білої сажі, кульок  cилікатної мікросфери, німецького аналогу Cab-o-sil, а також аморфних: діатоміту, кізельгуру, трепелу) і відповідно до технології та властивостей, аеросил – це нанодисперсний діоксид кремнію.

В реакцію з водою не вступає, не розчиняється в ній, утворює гель-суспензію, рН якої в межах 3,8-4,5. Не розчиняється в жирах і спиртах, але добре змішується з ними. Практично не розчиняється в більшості органічних розчинників та кислот, окрім плавикової, з якою реагує. Слабо розчиняється в лугах, кальцинованій соді (з утворенням силікатів), фториcтому амонії (з утворенням фторосилікатів). Швидкість розчинення збільшується з підвищенням тиску і температури. Дуже цінний термоізоляційний матеріал. Не ізотопний.

Аеросил одержують методом високотемпературного (1000 ̊С)  піролізу газоподібного чотири-хлористого кремнію з воднем і парами води.

Це унікальний адсорбент пролонговуючої дії, особливо для полярних речовин. Практично проявляє себе як антизлежувач, наповнювач, згущувач, ентеросорбент. Виконує функцію стабілізатора, анти-седиментаційної добавки, встановлює дифузійну рівновагу, покращує тиксотропію та однорідність структури готового продукту.

Аеросил, або пірогенний кремнезем  використовується в багатьох  галузях промисловості, а саме у виробництвах:

 • фармацевтичної та косметичної продукції, в тому числі біологічно-активних добавок (допоміжна речовина, ентерoсорбент);
 • ветеринарних препаратів і кормів для тварин (пролонговує дію препаратів, ентеросорбент, сприяє розвитку хрящової тканини молодняка);
 • в медичній практиці: хірургічній стоматології та щелепно-лицевій хірургії;
 • мастильних матеріалів, лаків, фарб (в тому числі високоякісних поліграфічних), герметиків, акумуляторів, клеїв;
 • піногасників, або анти-піноутворювачів бурових розчинів у нафтогазовидобувній промисловості;
 • ГТВ, склопластиків, наливних підлог, пластмаси, штучної шкіри, реставраційному декоруванні, патинуванні, тюнингу;
 • силіконового каучуку високотемпературного затвердіння (як наповнювач);
 • мінеральних добрив, пральних порошків (як антизлежувач);
 • радіоелектроніки (як полірувальний матеріал для кремнієвих пластинок);
 • харчових (вино, соки, пиво) та сухих порошкових напоїв (як ефективний освітлювач, для підвищення колоїдної стійкості готових розчинів).

Слід розрізняти від аморфного непористого діоксиду кремнію (харчова добавка  Е551).

Фізико-хімічні властивості пірогенного кремнезему, або аеросилу використовуються та сприяють для:

 • регулювання реології і тиксотропії рідких багатокомпонентних, а також сполучних полімерних систем (смол поліефірних);
 • використання в якості добавки для рівномірного загущення, запобігання осадженню, плинності;
 • поліпшення фізико-механічних властивостей 2-х компонентних систем (в тому числі силіконового каучуку);
 • запобігання злежуванню порошкоподібних матеріалів, сприяння зберіганню сипучості.

Пожежобезпечний та вибухобезпечний, не проявляє  загальної токсичної дії.

Розфасовка в багатошарових клапанних мішках з внутрішньою поліетиленовою вкладкою. Мішки об’ємні вагою по 10 кг і модифікований по 12,5 кг.  

Аеросил не рекомендується додатково розфасовувати з оригінальної заводської упаковки на менші кількості, так як порушується мікробіологія даної субстанції.

біле вугілля

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

 • 1568 View
 • Comments are closed.