Риботайд (риботид, рибонуклеотид, динатрію гуанілат+двозаміщений натрій інозінат, або Е627+E632), емпірична формула C10H12N5Na2O8P+C10H11N4Na2O8P – комплексний підсилювач смаку, який складається з двох природних компонентів у cпіввідношенні 1:1, що містяться у свинині, курятині, яловичині, сушеній рибі, водоростях і грибах. Має вигляд білого розсипчастого порошку, солонувато-содового за смаком, запах відсутній. Добре розчиняється у воді, стійкий до неодноразової теплової обробки.
Обидва складові компоненти риботайду є важливими енергоносіями в системі забезпечення життєдіяльності організму людини. Як посередники ДНК вони мають одну з ведучих ролей в метаболічних процесах. Двокомпонентна добавка позитивно зарекомендувала себе як відновлююча органолептичні властивості харчових продуктів – смаку та запаху, втрачених у процесі зберігання чи переробки натуральних продуктів харчування. В европейських країнах риботайд використовується із загальноприйнятим позначенням Ribotide I+G.
Відноситься до категорії консервантів низької небезпеки, є харчовою добавкою тваринного або рослинного походження з допустимою можливістю синтетичного виробництва. Багатовекторний покращений аналог глутамінату натрію E621, економічно рентабельний.
Незамінний в індустрії фастфуду. Присутній в чіпсах, снеках, сухариках, крекерах, горішках, соєвих соусах, смакових приправах, флінті, крабових паличках, локшині швидкого приготування, пельменях, піцах, інших м’ясних та рибних стравах.
Рекомендовано і достатньо на 100 кг готової продукції внести від 2-х грамів до 150 грамів риботайду. Для порівняння: на ту саму кількість продукції застосовують 500 грамів глутамінату натрію.