Цинко-бор
30
Січень
2017

цинко-бор

Цинко-бор поруч з макроелементами азотом, калієм, фосфором, кальцієм, магнієм важливе значення для життя та розвитку рослин мають також мікроелементи, кількість яких не перевищує 0,02% в перерахунку на суху речовину. Мікроелементи не замінюють, але досконало доповнюють дію основних елементів харчування. Однак, при їх посиленій нестачі життя рослин неможливе. Застосування мікроелементів в садівництві значно впливає на процеси життєдіяльності рослин в період вегетації. Позакореневі обробки мікроелементами позитивно діють на силу цвітіння, збільшуючи кількість квіткових бруньок, стимулюють плідоутворення, знижують опадання зав’язей та плодів.
Застосування мікроелементів покращує колір плодів, підвищує їхню цукристість, вміст сухих розчинних речовин, знижує кислотність. В оброблених мікроелементами рослинах підвищується стійкість до грибкових захворювань, до розтріскувань та механічних пошкоджень при зборі врожаю, пакуванні, транспортуванні.
З мікроелементів, впливаючих на якість та термін придатності плодів при тривалому зберіганні, слід відзначити бор, цинк, марганець, молібден, залізо.
Бор (В) має важливе значення у процесі запилення рослин. Він підвищує в рослинах кількість вітамінів групи В, а також вітаміна С. У яблунь та груш нестача бору викликає хворобу опробковування різних частин плоду, в результаті чого плоди передчасно обсипаються. При сильній нестачі бору листя на кінчиках бруньок жовтіють, також жовтіють жилки та ділянки між ними. Пізніше наступає некроз тканин і бруньки остаточно відмирають.
Нестача бору негативно відбивається на поступлені кальцію в плоди. Обробка бором каталізує дію кальцію в самі критичні періоди його потреби при дозріванні плодів. Окрім того, бор відіграє суттєву роль в утворені компонентів клітковини та, особливо, пектинових речовин. Поступлення кальцію в рослини
залежить не тільки від його загальної кількості в грунті, але й від наявності бору. Ознаки нестачі бору в листі плодових дерев виявляються при його вмісті у концентраціях 5,0-15,0 мг/кг сухої речовини.
Оптимальний вміст бору в плодах повинен складати 0,25-0,5 мг/100 г сирої маси.
Цинк (Zn) – мікроелемент, регулюючий ріст. Його нестача призводить до зупинки росту гілок та утворенню слабких розгалужень з дрібним деформованим листям. Це листя дуже зелене та хвилясте по краям, з хлорозними плямами посередині. На хворих гілках плоди не утворюються або бувають дрібними з неправильною формою, дозрівають передчасно та мають погані смакові якості. Вони не підлягають тривалому зберіганню через високу схильність до грибкових захворювань та втрати маси.
Ознаки цинкового голодування в яблунях виникають при вмісті цього мікроелементу в листі менше 5 мг/кг сухої речовини. Оптимальний вміст цинку в плодах складає біля 0,03 мг/100 г сирої маси.
Основний засіб боротьби з хворобами, викликаними нестачею бору та цинку, – позакоренева підгодівля препаратами, які містять ці мікроелементи.
Цинко-бор – водорозчинний препарат у вигляді кристалічного порошку, що містить 110 г/кг бору та 50 г/кг цинку. Використовують його для позакореневого живлення рослин при нестачі в них цинку та бору. Норма витрати – 4 кг/га. Для плодових культур застосовується весною, 2 рази до стадії цвітіння, а також восени після збору врожаю, 2-3 рази з інтервалом 5-7 днів.

Цей товар та іншу хімічну сировину ви завжди зможете придбати у нас по привабливим цінам.

ябл. 2

  • 3101 View
  • Comments are closed.