Сурик свинцевий
06
Червень
2017

Поділіться

Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

cурік свинцевий порошок

Cурик свинцевий (ортоплюмбат свинцю), хімічна формула Pb3O4 – змішаний оксид однієї молекули оксиду 4-х валентного свинцю і двох молекул оксиду 2-х свинцю (закис свинцю, або глет): PbO2×2PbO. Дрібнокристалічний порошок насиченого помаранчево-червоного або червоно-коричневого кольору з високою щільністю, питома вага сухого порошку не менше 9100 кг/м3. Кристали сурика свинцевого мають будову, характерну для тетрагонального типу сингонії кристалічної гратки (середня категорія групування елементів симетрії кристала). Тому ця речовина хімічно стійка, не розкладається при нагріванні, нерозчинна у воді. Температура плавлення 830 ⁰С.

Використовується в якості пігменту та грунтовочної антикорозійної основи у виготовленні фарби, деколи – як наповнювач при виробництві гумових виробів та пластиків.

Сталеві конструкції, покриті фарбами на основі свинцевого сурика, не піддаються впливу атмосферних опадів, а також дії корозії навіть у морській воді. Проте, в більшості країн виробництво фарбів зі свинцевого сурика обмежене через його токсичність. Він знайшов своє застосування як сиккатив, каталізатор хімічних процесів, компонент свинцевих замазок, в деяких видах керамічних полив (глазурей).

Сурик свинцевий застосовується у скловарінні різних видів продукції, а саме:
– виробництві кришталю,
– виробництві оптичного скла,
– виробництві радіаційного та захисного скла.

Сурик свинцевий пожежо- та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм людини відноситься до речовин 1-го класу небезпеки. Зберігається в упакованому вигляді в закритих складських приміщеннях при температурі навколишнього середовища від -40 ⁰С до +40 ⁰С.

cурік 2

  • 54 View
  • Comments are closed.