Препарат ОС-20
17
Березень
2017

Поділіться

Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

препарат ОС-20

Препарат ОС-20 представляє собою суміш поліоксиетиленгліколевих ефірів вищих жирних кислот. Має воскоподібну структуру. Добре розчинний у бензолі, етанолі, в м’якій та твердій воді при температурі 80-90⁰С; погано розчинний у чотирихлористому вуглеці (ЧХВ), діетиловому ефірі, уайт-спіриті. У розчинах солей лужних металів та солей алюмінію в осад не випадає. Горючий, температура спалаху 292⁰С, температура загорання 322⁰С, засіб самозагорання при температурі 396⁰С; рН 10% -водного розчину 8,0-10,5.
Антистатик, змочувач, емульгатор. Відноситься до групи біологічно м’яких. Виготовляється згідно ГОСТ 10730-82 (ОКП 2483130130) двох марок.
– Марка А – вища категорія якості: біла луска, використовується для хімічної промисловості (хімволокна, штучного хутра) в якості неіоногенної ПАР, антистатика, емульгатора, змочувача.
– Марка Б – перша категорія якості: воскоподібна маса від білого (жовтуватого) до світло-коричневого кольору, використовується для текстильної та шкіряної промисловості в якості вирівнювача при фарбуванні, а також при виробництві скловолокна і графіту в якості антистатика.
Загальна формула RO (CH2CH2O)n, де алкіл-радикал R=C18 (марка А) і R=C14-C18 (марка Б), n=20.
Емульсія, яка містить 1% препарату ОС-20 і 5 % вазелінового масла, стійка протягом доби. Водні розчини з вмістом до 150-200 г/л препарату ОС-20 зберігають текучість після охолодження до температури 20⁰С.
Сфери застосування : виготовлення миючих засобів, виготовлення лікарських та косметичних препаратів, приготування емульсій мінеральних олій, обробка хімволокна (в тому числі штучної шкіри) та скловолокна, а також текстилю, натуральної шкіри, графіту.
Препарат ОС-20 – речовина помірно небезпечна, за ступенем дії на організм людини відноситься до 3-го класу небезпеки, володіє низькою кумулятивністю, помірно подразнює шкіру та слизові оболонки очей, добре змивається проточною водою.

  • 357 View
  • Comments are closed.