Діафен
30
Листопад
2017

Поділіться

Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

діафен
Діафен ФП (IPPD), або Діафен 4010 NA з хімічною формулою C15H18N2 (N-феніл-N1-ізопропіл-пара-фенілендіамін) – лускоподібні гранули від сіро-червоного до червоно-коричневого кольору. Один з найбільш ефективних антиоксидантів, антиозонантів, противоутомлювачів. Відноситься до просторово-утруднених амінів. Молекулярна вага 226. Початкова температура плавлення 70 ⁰С. Остаточна температура плавлення 80,5 ⁰С. При нагріванні більше 100 ⁰С може загорітись. Температура кипіння 166 ⁰С. Температура розкладу 175 ⁰С. Запах їдкий. Легко розчиняється в бензолі, чотирихлористому вуглеці, етилацетаті, ацетоні, метиленхлориді та розчинах кислот. Розчиняється в етиловому спирті. Нерозчинний у воді. Значення рН=9,3 в розрахунку на 10 грамів/літр водної суспензії. Негорючий при нормальних умовах зберігання (н.у.: t=20 ⁰С, атмосферний тиск 760 мм рт.ст.=1013,25 гПа). Виявляє стабільність при зберіганні в закритій тарі. При контакті з повітрям проявляє легколетючість.
Частково підвищує жорсткість суміші. Збільшує схильність до підвулканізації та швидкість вулканізації сумішей на основі каучуків загального призначення та поліхлоропрена.
Набув широкої популярності в якості стабілізатора гуми на основі натуральних і синтетичних каучуків, функціонуючих в умовах динамічної та статичної деформації. Застосовується у виробництві шин, привідних ременів, рукавів, кабельних гум, інших гумових технічних виробів, а також гумового взуття. Переважно застосовується в темних гумах. При денному світлі зафарбовує гуми та контактуючі з ними матеріали. Не втрачає свій колір при додаванні до 2,0-2,5 вагових частин від загальної маси.
Використання даного діафену в індивідуальному виді не призводить до значного підвищення втомної витривалості гуми. Значне підвищення втомної витривалості гуми проявляється при введенні в гумову масу діафену в комбінації з сантофлексом, ацетонанілом, неозоном (нафтамом).
Як відмінний і дуже ефективний стабілізатор поліетилену, поліамідів, полістиролу та за рахунок своїх високих експлуатаційних характеристик широкого спектру дії діафен добре проявляє себе у виробництві пластмас.
Використовується в моторному та ракетному пальному як інгібітор смолоутворення, а також як стабілізатор етилованих бензинів.
Може викликати сенсибілізацію при попаданні на шкіру людини. Токсичний для водоймищ, може виявляти довготривалу негативну дію у водному середовищі.

formula-diafen

  • 176 View
  • Comments are closed.