Діафен
30
Листопад
2017

Поділіться

Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

діафен

Діафен ФП (IPPD), або Діафен 4010 NA, по сучасній міжнародній номенклатурі IUPAC назва N-феніл-N1-ізопропіл-пара-фенілендіамін, хімічна формула C15H18N2 – лускоподібні гранули від сіро-червоного до червоно-коричневого кольору. Високоефективний антиоксидант, антиозонант, противтомлювач. Відноситься до просторово-утруднених амінів. Початкова температура плавлення 70⁰С. Остаточна температура плавлення 80,5⁰С. При нагріванні більше 100⁰С може загорітись. Температура кипіння 166⁰С. Температура розкладу 175⁰С. Запах їдкий. Легко розчиняється в бензолі, чотирихлористому вуглеці, етилацетаті, ацетоні, метиленхлориді та розчинах кислот. Розчиняється в етиловому спирті. Нерозчинний у воді. Значення рН=9,3 в розрахунку на 10 грамів/літр водної суспензії. Негорючий при нормальних умовах зберігання: температурі 20 ̊С, атмосферному тиску 760 мм ртутного ст., 101325 Па.
Виявляє стабільність при зберіганні в закритій тарі. При контакті з повітрям проявляє легколетючість.
Збільшує схильність до підвулканізації та швидкість вулканізації сумішей на основі каучуку загального призначення та поліхлоропрену. Частково підвищує жорсткість суміші.
Набув широкої популярності в якості стабілізатора гуми на основі натурального та синтетичного каучуку, функціонуючого в умовах динамічної та статичної деформації. Застосовується у виробництві шин, привідних ременів, рукавів, гумового взуття та кабельної гуми, інших гумотехнічних виробів.
Переважно застосовується в темній гумі. При денному світлі зафарбовує гуму та контактуючі з нею матеріали. Не втрачає свій колір при додаванні до 2,0-2,5 вагових частин від загальної маси. Добре захищає гуму від світло-окисного та тепло-окисного старіння, теплового руйнування.
Використання діафену ФП (IPPD) в індивідуальному виді не призводить до значного підвищення втомної витривалості гуми. Значне підвищення цього технічного показника гуми проявляється при введенні в гумову масу діафену ФП (IPPD) в комбінації з сантофлексом, ацетонанілом, неозоном (нафтамом).
За рахунок своїх високих експлуатаційних характеристик та дії широкого спектру діафен ФП (IPPD) добре проявляє себе у виробництві пластмас. Відмінний і дуже ефективний стабілізатор якості поліетилену, поліамідів, полістиролу.
Використовується в моторному та ракетному пальному як інгібітор смолоутворення, а також як стабілізатор етилованого бензину.
Може викликати сенсибілізацію при попаданні на шкіру людини. Токсичний для водоймищ, може виявляти довготривалу негативну дію у водному середовищі.

діафен, фото

  • 240 View
  • Comments are closed.