Ацетонаніл
05
Грудень
2017

Поділіться

Share to Google Plus
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki
Share to Yandex

ацетонаніл

Ацетонаніл Р (TMQ), аналоги: ANTIOXIDANT TMQ (RD), VULKANOX HS, RUBATAN 184, Flectol H, Крафаніл, Ацетонаніл Н. Хімічна формула (С12H15N)n. Структурна формула
14_1_rubber_antioxidants_tmq_1
Раціональна назва: бензопіридин; 1,2-дигідро-2,2,4-триметилхінолін полімеризований; полімер триметилдигідрохінолина.
Продукт конденсації ацетона з аніліном.
Зовнішній вигляд: гранули або крупна луска від бордового до темно-коричневого кольору, допускається сіруватий відтінок. Температура розм’якшення не нижче 79 ⁰С. Температура плавлення 114 ⁰С. Розчинний в бензолі, інших ароматичних вуглеводнях, ацетоні, хлороформі, частково розчинний в бензині, нерозчинний у воді.
Використовується в гумах з вмістом різних каучуків загального призначення. Найбільш ефективні рецептури з додаванням 0,5-2 вагових частин ацетонанілу. У світлі та кольорові гуми вводять до 0,5 вагових частин. В латекси вводять у вигляді 50% водної емульсії. Може бути застосований як стабілізатор синтетичних каучуків. Вміст ацетонанілу в готових гумах надійно сприяє захисту виробів від теплового старіння, підвищує опірність гум озонному розтріскуванню. Особливо ефективний у поєднанні з іншими антиоксидантами, протистарителями (наприклад, Діафеном IPPD).
Вважається сильним антиоксидантом, стабілізатором вулканізації у виробництві гумо-технічних виробів і шин, ременів, паропровідних рукавів, ізоляційних матеріалів, виробів для автомобільної промисловості (які мають підвищені вимоги на стійкість до водного середовища і атмосферних опадів, зокрема деталі, які контактують з автомобільними емалями), а також виробів, що використовуються в будівництві залізничних колій.
Відносно малотоксичний. Зберігати в закритій тарі, в сухому та добре провітрюваному приміщені. При зберіганні необхідно уникати попадання прямих сонячних променів. Температура зберігання не вище плюс 40 ⁰С в умовах ізоляції від вологого грунту та атмосферних опадів.

15

  • 199 View
  • Comments are closed.